Katarzyna Szol – z wykształcenia jestem psychologiem (specjalizacja: psychologia zdrowia i kliniczna, Uniwersytet Łódzki).

Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych, grupy terapeutyczne oraz terapię par. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt (posiadam The European Certificate of Gestalt Psychotherapy oraz certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt, szkolenie ukończyłam w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt- ośrodku akredytowanym przez EAGT- Europejskie Stowarzyszenie Psychoterapii Gestalt). Dodatkowo ukończyłam Szkołę Terapii Grupowej w podejściu Gestalt. Terapię par prowadzę w oparciu o metody pracy Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (wiedza wyniesiona z całościowego programu Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach, organizowanego przez Laboratorium Psychoedukacji). Swoją pracę poddaję stałej superwizji grupowej i indywidualnej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m. in.: -pracując na Oddziale Psychiatrii Sądowej, Oddziale Psychiatrycznym Kobiecym i Męskim, Poradni Zdrowia Psychicznego Pabianickiego Centrum Medycznego -pracując na Oddziale Terapii Uzależnienia od Alkoholu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu -podczas staży klinicznych na oddziałach ogólnopsychiatrycznych: w Szpitalu Wolskim im. dr Anny Gostyńskiej w Warszawie w Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie.

Uczestniczę w dodatkowych treningach i warsztatach dla profesjonalistów. Dzięki szkoleniu z terapii EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) mogę proponować tę formę pracy, osobom zmagającym się z traumą, w przypadku których jest ona szczególnie rekomendowana. Ważnym elementem w budowaniu mojej tożsamości zawodowej są dla mnie studia filozoficzne (I stopień studiów realizowałam na Uniwersytecie Łódzkim i Jagielońskim, II stopień na Uniwersytecie Warszawskim).

Praca z ludźmi jest moją wielką pasją. Głęboko wierzę, że kontakt z drugą osobą autentycznie zaangażowaną w budowanie relacji jest czynnikiem leczącym. W dialogu z terapeutą klient poszerza świadomość siebie, co stanowi warunek zmiany.

Telefon: 660 423 476